Czy zgodzimy się z tym, że w szkole nauka języka niemieckiego odbywa się na wysokim poziomie? Jeśli tak, to powinniśmy tutaj przyjrzeć się aktualnej sytuacji, która pojawia się w szkołach. Przecież nauka niemieckiego sprzed kilkudziesięciu lat bądź kilkunastu nie jest taka sama, jak teraz. Również sam niemiecki jest językiem, który zaczyna się rozwijać. I my możemy mieć istotny wpływ na poznawanie tego języka, bycia z nim na bieżąco. Jest to szczególnie ważne dla tych osób, które już niedługo zamierzają się rozwijać. W jaki sposób? Po przez maturę, z której chcą zaprezentować się bardzo dobrze. A matura z niemieckiego do najłatwiejszych nie należy. Możemy natrafić na trudne pytania. Dodatkowo matura ta jest wymagana pisemna i słowna. Musimy więc 2 matury zdać z języka niemieckiego, aby została ona w pełni zaakceptowana. Jest to jednak możliwe, jeśli uwzględniamy coś takiego, jak New Matura Solutions. Ten podręcznik maturalny wypróbowało już setki uczniów. My także możemy się do nich zaliczyć i przez to osiągnąć bardzo wiele. 

Wysokim poziom dzięki nam

To przede wszystkim my decydujemy o tym, jaki poziom nauki języka niemieckiego odbieramy w szkole. Moglibyśmy przecież poprzestać na laurach. Wtedy uważamy, że wysilamy się na wysokim poziomie i nadal chcemy uzyskiwać piękne wyniki. Natomiast nasze zaangażowanie musi być tutaj właściwe. Dopiero wtedy zrealizowanie takich celów, jak matura na ponad 90 procent, staje się możliwe. Dodatkowo my ustalamy, z jakich materiałów regularnie korzystamy. Jest ich wiele, natomiast to repetytorium New Matura jest wyjątkowe. Wskazuje o tym już końcowa nazwa, czyli Solutions, oznaczająca rozwiązanie. 

Tak więc książka ta przedstawia wspaniałe rozwiązanie na zdanie matury z niemieckiego. Jeśli i my chcielibyśmy znaleźć się w takim położeniu, to dobrze jest przygotować się od podstaw. Zaczniemy uzyskiwać naprawdę ciekawe rezultaty. I nie zamierzamy się wtedy poddawać. Wychodzimy z założenia, że inwestujemy w siebie jeszcze więcej. 

Rozwijamy się nie tylko w szkole

Szkoła to miejsce, w którym jesteśmy niejako zmuszeni się uczyć. Natomiast nie zawsze musi tak być, że powracając już z takiego miejsca, nie zabieramy się do nauki. Gdyby tak było, to nasz niemiecki również nie wyglądałby najlepiej. A można to zmienić, gdy codziennie wykorzystujemy w domu przynajmniej 30 minut na dodatkową naukę w tym języku obcym. Posiadamy przecież wspaniałe podręczniki maturalne od rodziców, więc szkolenie nie jest w postaci chaosu. Wszystko jest pięknie uporządkowane. Poznajemy poszczególne rozdziały w takim podręczniku i później zapamiętujemy niemalże wszystko. 

Daniel